Mökki 17
Mökki 17
Rakennettu 1998. Mökin sisäpuolelta pinta remontoitu 2019 keväällä. Ulkomaalattu 2021 syksyllä.
Varustus
2 makuuhuonetta, jossa toisessa vain 1 sänky. Olohuone ja keittiö, nukkumaparvi, pesuhuone/WC, puusauna, ilmastointi ja takka. Suihku ja WC sijaitsee pesuhuoneessa samassa tilassa.
Mökki on mäkeen rakennettu. Piha-alue on suht jyrkkä. Rannan vasemmassa reunassa kaislanen ja mutainen, mutta oikealla puolella parempi, josta pääsee paremmin kahlaamaan. Uiminen on mahdollista, mutta suositellaan uimakenkiä.
Pihagrilli on rannan lähellä tasaisella paikalla. Ranta on hieman kivikkoinen, hiekka ja savipohjainen. Mökin molemmilla puolilla on metsä kaistale, joka erottaa pihan viereisistä mökeistä. Mökissä ei ole terassia.
HUOM! Vedenlaadut on testattu 9/2026 ja huomattu vedessä korkea fluoridi-taso. Tästä syystä vettä ei suositella juoduksi varsinkaan lapsille. Tulemme tekemään korjauksia vuoden 2027 alkuvuoden aikana.
Hinta alkaen 670 € /viikko, päivähinnat näet kalenterista. Kysy Juhannusviikkoa erikseen.
Kesäkaudeksi hinta: 4900 € (kesä-elokuu)
Vuosisopimuksen hinta: 790 €/ kk + sähkö. Kysy tarjousta!
Katso lisätietoa vuodevaatteista ja muista käytännön asioista
– Taulu-TV, Radio
– ilmastointi
– sähköliesi
– jääkaappipakastin
– mikroaaltouuni
– kahvinkeitin ja vedenkeitin
– astianpesukone
– pyykinpesukone
– suihku
– sauna puukiukaalla
– pihagrilli rannan lähellä ja pihakalusteet
– Mahdollista vuokrata soutuvene
– lattialämmitys pesuhuoneessa
– WiFi-yhteys












